Festiwal Dyni 2019

To już druga edycja wystawy "Dyniowe ptaki, cudaki i nie tylko" ale przyjęta z jeszcze większym rozmachem niż w zeszłym roku. Przedszkolaki wraz z rodzicami zaskoczyli nas swoimi fantastycznymi pomysłami i powstały prace pełne podziwu: od batmana, kotka, angrybirdsa, profesorka, jeżyka, łabędzia, ufoludka po autobus, czy łódź piracką. Trudno wymienić wszystkie. Obejrzyjcie sami.

Na plastycznych zmaganiach nie skończyło się. Później nadszedł czas aby ujawnić swoje kulinarne talenty. No i tutaj zaczęło się na dobre: babeczki z dynią i czekoladą, serniczek z dyni, bułeczki z pestkami dyni, lemoniada dyniowa, karmelizowane batoniki z pestkami z dyni i wiele innych, których nie sposób wymienić. Nic tylko palce lizać.

Na te wszystkie pyszności zaprosiliśmy również naszych kolegów ze szkoły SP 12 oraz zaprzyjaźnionego Przedszkola "Figielka", chyba również im smakowało.

Podczas Festiwalu Dyni były również przedsięwzięcia modowe i na każdej sali zrobiło się pięknie pomarańczowo, a to za sprawą przygotowanychprzea rodziców dla dzieci strojów dyniowych.

Witaminek przyjęliśmy co nie miara, bo wypiliśmy jeszcze soczki dyniowo - marchewkowe. A jakie humory dopisywały nam podczas całego dyniowego festiwalu obejrzyjcie sami. Zapraszamy do fotorelacji.