Szyjemy Misie dla Dzieci - listopad 2019

SZYJEMY MISIE DLA DZIECI

VI edycja

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2019

Zapraszamy przedszkola i szkoły do wzięcia udziału w akcji.

Jak dzisiaj uczyć i wychowywać nasze dzieci i młodzież, aby w przyszłości wyrosły na mądrych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi, potrafiących okazać serce i nieść pomoc istotom słabszym i potrzebującym. Jednym ze sposobów takiego wychowania jest włączanie dzieci i młodzieży  do akcji charytatywnych. Nasze Przedszkole propaguje taki   sposób wychowania.

Celem akcji „Szyjemy Misie dla Dzieci” prowadzonej w  naszym przedszkolu   jest:

- kształtowanie u dzieci i młodzieży wrażliwości emocjonalnej, umiejętności dzielenia się z potrzebującymi,

- świadome kształtowanie potrzeby wspólnych działań rodziców z dziećmi,

- stwarzanie sytuacji do aktywnego włączania się w pomoc innym,

- integracja środowiska pod hasłem: Wspólnie możemy zdziałać więcej!

Niektórzy z nas pamiętają a inni niech zobaczą, jak było w poprzednich latach: http://www.pp49szczecin.szkolnastrona.pl/p,25,szyjemy-misie-dla-dzieci

Czekamy na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną Przytulankę- Maskotkę Misia lub innego Zwierzaka Cudaka (kotka, pieska, zajączka, słonia ślimaka…).

Każdy kto ma dwie ręce i chęci, potrafi uszyć piękną Przytulankę.

Misie- Przytulanki powinny być:

• uszyte z materiału.  Szyjemy Misia z wypranego  i wyprasowanego materiału gdyż Misie  pojadą do chorych dzieci do szpitali gdzie wszystko musi być sterylne.
  • kolorowe, gładkie, w kwiatki, kokardki, paski, kratkę, łatkę- byleby były wesołe  J .
  • szyjemy misie wielkości do 30 cm
  • wypchane powinny być poliestrem (sztucznym wypełnieniem z poduszek) by można je było  prać.
  • zapakowane w folię by podczas transportu nie pobrudziły się.
  • przykładowy wzór wykroju  Misia można  znaleźć w Internecie wpisując w Google : wykrój misia/grafika lub  szyte misie/ grafika; lub jak zrobić maskotkę krok po kroku/ grafika)
  • Przytulanka musi mieć imię,  gdyż bezimienne Misie są smutne. Doczepiamy im metryczkę  z informacją jakie Miś ma imię, kto Misia wykonał (w załączniku). W związku z przepisami  RODO proszę podpisać zgodę na użycie imienia i nazwiska w metryczce misia

Misie   pojadą do:

• Szpitala Onkologicznego Św. Mikołaj  na Unii Lubelskiej w Szczecinie
  • Szpitala dziecięcego na Unii Lubelskiej
  • Szpitala dziecięcego w Zdrojach .

Dlatego muszą być czyściutkie.

Na   Wasze Misie- Przytulanki czekamy do piątku 15.11.2019

w Przedszkolu Publicznym Nr 49,

ul Marmurowa 7 Szczecin

Na grupie DZWONECZKI

Misie z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli prosimy przywieść wraz
z listą dzieci/uczniów, które tworzyły Przytulanki oraz przesłać listę
w formie elektronicznej zgodnie z wzorem w załączniku na adres pp49zaczarowanyolowek@gmail.com

Życzymy wspaniałego wspólnego czasu tworzenia (mamy, taty… i dziecka)!

Koordynatorem Akcji jest Magdalena Siewier

e-mail pp49zaczarowanyolowek@gmail.com

tel.: 502 238 480

Kochani!!!

Jak co roku okazalicie ogromne serce. Bardzo dziękujemy!!!  Wzruszeni   i dumni jesteśmy, że tak wielu z nas jest wrażliwych na potrzeby drugiej osoby.

Przytulanki spływają szerokim strumieniem do naszego przedszkola.

Pierwszych 150 dziś trafi  do naszej Galerii. Z rozmów z nauczycielami zaprzyjanionych placówek wiemy, że bedzie ich znacznie więcej. Przytulanki są piękne i z ogromną dbałością i pomysłowo wykonane. Podziwiajcie sami. Już w piątek 23.11.2019 w naszym przedszkolu przez jeden dzień bedzie wystawa waszych Przytulanek. A w poniedziałek 25.11.2019 pojadą do chorych dzieci w Szpiatalu Świętego Mikołaja i na wszystkie oddziały dziecięce Szpitala na Unii Lubelskiej.

Drugi dzień i mamy już ponad 300 przytulanek dla chorych dzieci. A to nie koniec. Jesteście WSPANIALI  !!!

Oto placówki, króre dostarczyy do naszego przedszkola przytulanki:

1. Przedszkole Publiczne  nr 49 „Zaczarowany Ołówek” w Podjuchach
  2. Przedszkole Publiczne  nr 79 „Figielek” w Podjuchach
  3. Przedszkole Publiczne nr 35 "Krasnal Hałabała" w Zdrojach
  4. Przedszkole Publiczne  nr 45 „Leśne” w Płoni i Filia w Zdunowie
  5.  Przedszkole Publiczne nr 43 "Smyk"
  6. Szkoła Podstawowa nr 12 w Szczecinie – Podjuchach
  7. Katolicka Szkoła Podatawowa w Podjuchach
  8. Szkoła Podstawowa nr 10 w Szczecinie
  9. Szkoła Podstawowa nr 65 w Zdrojach
  10. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie
  11. Polska Szkoła Podstawowa z Irlandii
  12. Technikum Elektryczno-Elektroniczne   w Szczecinie
  13. Wspaniałe panie Dorota i Stanisława z Reska

Za każdą Przytulankę w imieniu chorych Dzieci

bardzo dziękujemy

Wystawa zajmowała całą ścianę 4*3m2 w holu przedszkola.   W poniedziałek 25.11.2019  przytulanki pojechały  do chorych Dzieci  w Szpitalu na Unii Lubelskiej i oczywiście do Św. Mikołaja- na gastrologię hematologię  i onkologię dziecięcą. W innym terminie przytulanki pojadą do Szpitala w Zdrojach. Ale zanim to nastąpi można podziwiać zdjęcia ze szpitala  Św. Mikołaja.

Zapraszamy do oglądania Galerii zdjęć:

Wystawa Przytulanek:  https://pp49szczecin.szkolnastrona.pl/a,310,spotkanie-z-misiem-teodorem-i-wystawa-przytulanek-z-akcji-charytatywnej-szyjemy-misie-dla-dzieci-2019

Wizyta w Szpitalu na Unii Lubelskiej: https://pp49szczecin.szkolnastrona.pl/a,319,szyjemy-misie-dla-dzieci-wizyta-w-szpitalu-sw-mikolaja-25112019 . Dziekujemy za pomoc Paniom Dorotkom i Anieszkom :) (pomagały dwie Dorotki i dwie Agnieszki ) orraz jak zwykle wpaniałym Klaunom: Andzi Kuleczce (Anna M), Melodyjce (Agata S) i Kropce (Magdalena S).