Dzwoneczki

ROK SZKOLNY 2020/2021

GRUPA „ DZWONECZKI”

Drodzy Rodzice, to My „ Dzwoneczki”. Jesteśmy najmłodszą grupą w naszym „Zaczarowanym Ołówku”. Dopiero zaczynamy naszą przygodę z przedszkolem i uczymy się jak zostać prawdziwym przedszkolakiem. Pomoże nam to w późniejszym byciu uczniem w szkole. Jest to dla nas niezwykle ważny etap w życiu oraz dla Was drodzy Rodzice. Początki bywają trudne i nie raz pojawiają się u nas smutne minki i łzy, ale zapewniamy Was, że jest ich już coraz mniej. Musimy nauczyć się, że rozłąka z Wami jest krótka i zawsze po nas przychodzicie. Pomaga nam w tym rytm dnia. Tak naprawdę bardzo lubimy śmiać się, skakać, tańczyć, śpiewać i malować. W przedszkolu zdobędziemy wiele sprawności i umiejętności. Nabierzemy odwagi i wiary we własne możliwości. Nauczymy się współpracy z rówieśnikami. Abyśmy mogli to wszystko osiągnąć potrzebujemy wsparcia i uśmiechu z Waszej strony kochani Rodzice.

Obecny rok szkolny rozpoczyna się w dobie pandemii. Jesteśmy wszyscy zaskoczeni obecną sytuacją w związku z tym praca w grupie i współpraca z Wami drodzy Rodzice przebiega na innych warunkach niż to miało miejsce dotychczas. Liczymy na wyrozumiałość i dostosowanie się do panujących wymogów.

Wrzesień w grupie „ Dzwoneczki” rozpoczęliśmy grupą liczącą 25 dzieci. 11 dziewczynek i 14 chłopców.

Realizujemy Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego   Dz. U.z dnia 24.II.2017 r poz.356 oraz pracujemy na programie  „ Kocham Przedszkole” I/Pr/17/18 autorstwa M. Pleskot  i A. Staszewska – Mieszek oraz na planie pracy wydawnictwa WSiP  „ Plac zabaw 3-latek”.

Nasza grupa czynna jest w godzinach 7:30 – 15:30. Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego w miarę możliwości rekomendowane jest przyprowadzanie i odbieranie pociech w godzinach pracy grupy.

W grupie „ Dzwoneczki” leżakujemy. Jest to odpoczynek od godziny 12 do 13:30. Relaksacja rekomendowana jest przez MEN i ujęta jest w warunkach i sposobach realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. Wypoczynek i sen  wiążą się podobnie jak odżywianie z racjonalną organizacją trybu naszego życia. Poobiednia drzemka, relaksacja nam dzieciom w wieku 3 lat jest bardzo potrzebna. Wpływa na  wzmocnienie organizmu i regenerację sił. Pomaga nam się wyciszyć i wprawia nas w dobry nastrój . My - Dzieci potrzebują odpoczynku, ponieważ ilość bodźców, wrażeń oraz zadań z jakimi musimy się zmierzyć w ciągu dnia obciąża nasz układ nerwowy. W czasie odpoczynku słuchamy muzyki, bajek, opowiadań.

Od października zaczną odbywać się zajęcia z języka angielskiego. W naszej grupie we wtorki i w czwartki w godzinach 9:00-9:15.

Kochani Rodzice 27 października odbędzie się uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Wiemy, że bardzo czekaliście na ten dzień i jest Wam smutno, gdyż ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego  dotyczącego COVID-19 uroczystość odbędzie się bez udziału rodziców. Zostaniemy przedszkolakami w obecności Pani Dyrektor oraz naszych pań. Na stronie naszego przedszkola umieszczone zostaną zdjęcia z pasowania.  Istnieje możliwość wykonania zdjęć przez profesjonalnego fotografa w tzw. reżimie sanitarnym. Jeżeli wyrażacie Rodzice zgodę prosimy zgłoście to do naszych pań wychowawczyń.   Prosimy Was również o przygotowanie nam  eleganckiego stroju    na tak ważną dla nas uroczystość.

Ze względu na ograniczony kontakt wychowawczyń z Rodzicami nasze  Mamy z Rady Rodziców utworzyły grupę na Messengerze „ Dzwoneczki”. Za jej pośrednictwem będziemy sobie przekazywać różne informacje dotyczące naszej grupy.

Mamy nadzieję , że mimo wielu obostrzeń dotyczących COVID-19 nasza współpraca będzie pełna uśmiechu.

„ DZWONECZKI”