Chabry

ROK SZKOLNY 2020/2021     GRUPA  “CHABRY”

W związku z tym, że rok zaczynamy w okresie pandemii, nasza praca przebiegała będzie  na innych zasadach niż  poprzednich latach. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i dostosowanie sie do zaistniałych obostrzeń.

Grupa CHABRY liczy 25 osób: 15 dziewczynek, 10 chłopców. Dzieci w większości jest z rocznika 2016r tylko dwoje dzieci z 2015r.

Realizujemy Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego DZ.U z dnia 24.II 2017r. poz. 356 oraz pracujemy na programie „ Kocham Przedszkole” nr I/Pr/17/18 autorstwa M. Pleskot i A. Staszewska- Mieszek oraz korzystamy z inspiracji pakietu „ Plac zabaw” wydawnictwa WSiP.

W tym roku grupa ,,Chabry” wyrusza w podróż z Koziołkiem Matołkiem. Przez cały rok będziemy poznawać przygody bohatera bajek, bawić się z nim na różne sposoby i rozwijać wszelakie kompetencje. Projekt pani Ani ,  w którym bierzemy udział nazywa się „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”. Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego.

W naszej grupie realizowany będzie  także program „Chabry w książkach odkrywają skarby”. Jest to kontynuacja tak lubianego przez nasze dzieci programu pani Magdy zeszłorocznego „Dzwoneczki czytają książeczki”. Choć istniejące obostrzenia nie pozwalają nam na spotkania w przedszkolu, to w dobie Internetu i możliwości nagrywania filmów możemy gościć  czytających rodziców ,dziadków czy starsze rodzeństwo na ekranie  Drodzy Rodzice, liczymy na Wasze wsparcie przy realizacji programu.

Będziemy także odkrywać świat matematyki przez zabawę realizując program pani Magdy  „Gry zabawy, łamigłówki Mądrej Główki”- poznamy tajniki tangramów i gier planszowych.

Nasza grupa czynna jest: od godziny 7.00 do 17.00 Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego zaleca się przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach funkcjonowania grupy.

Na grupie CHABRÓW nie leżakujemy, tylko relaksujemy się, odpoczywamy. Relaksacja trwa 45 minut od godziny 12.00 do 12.45, podczas której czytamy bajki, słuchamy muzyki relaksacyjnej. Relaksacja rekomendowana jest przez MEN i ujęta jest w warunkach i sposobach realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego.

Hałas, poruszenie, niepokój, stres, zbyt duża ilość bodźców w ciągu dnia, staje się coraz częściej nieodłącznym elementem współczesnego świata. Nam dorosłym łatwiej jest poradzić sobie z negatywnymi emocjami. Dzieci mają z tym ogromny problem, dlatego potrzebują naszej pomocy. Bardzo wiele dzieci spędza w przedszkolu kilka godzin, jeżeli w tym czasie nie miałyby odpoczynku, dochodziłoby do fizycznego i psychicznego przeciążenia niedojrzałego organizmu dziecka, co w efekcie wzmagałoby przejawy nadpobudliwości ruchowej, agresji, niepokoju, braku koncentracji i uwagi. Relaksacja, czyli higiena zmysłów ma przygotować naszego czterolatka do późniejszego długiego siedzenia w ławce szkolnej.

Od października po dokonaniu wszelkich formalności – zatrudnienie nowego nauczyciela, zaczną odbywać się dwa razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego. Planujemy też zajęcia z rytmiki.

Ze względu na ograniczony kontakt z Państwem, założona została na Facebooku grupa „Przedszkolak w domu- Chabry 2020-2021”, za pośrednictwem której przekazywać będziemy różne informacje dotyczące naszej grupy (https://www.facebook.com/groups/250246589331652  )  Zapraszamy także na stronę naszego przedszkola https://pp49szczecin.szkolnastrona.pl/strona-glowna

Mamy nadzieję, że mimo wielu obostrzeń dotyczących COVID-19 współpraca między nami będzie owocna i przebiegać będzie w miłej atmosferze.

Panie :    Magdalena i Anna