Konkurs: "Zwyczaje i obrzędy w tańcach, przyśpiewkach i piosence"

Tańce Ludowe w Szkole Podstawowej nr 12 w Podjuchach

Nasze przedszkolaki przygotowały się do występu w  konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr.12 pod nazwą:

X EDYCJA KONKURSU "ZWYCZAJE I OBRZĘDY W TAŃCACH, PRZYŚPIEWKACH I PIOSENCE" . Konkurs odbył się 28.05.2015 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 w Podjuchach.

Konkurs miał na celu Ocalenie od zapomnienia i promocja polskich piosenek, pieśni, przyśpiewek oraz tańców ludowych. Rozwijanie zainteresowań i zdolności wokalnych i tanecznych Rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania piosenką oraz tańcem jako formami przekazu informacji dotyczących zwyczajów i obrzędów ludowych.

Dzieci mogą wziąć udział w jednej z trzech kategorii; taniec, przyśpiewka lub piosenka. Nasze przedszkolaki wybrały kategorię: taniec.   Bawiliśmy sie wspaniale i wytańczyliśmy III miejsce!Uśmiech