Program "Kuchcikowo - smacznie i zdrowo"

Program Kulinarny "KUCHCIKOWO"
Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Jakość jedzenia oraz nawyki żywieniowe są podstawą w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym.
Program kierowany jest do dzieci 3-6 letnich. Może być
wykorzystywany zarówno na zajęciach matematycznych, artystycznych czy technicznych. Dzieci będą mały okazję nauczyć się czerpać radość ze wspólnego gotowania oraz spożywania zdrowych produktów. Dzięki programowi będą wzbogacać wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania, nabędą umiejętność współpracy, planowania, oraz organizowania swoich działań. Rozwiną swoją samodzielność, kreatywność, sprawność manualną oraz zapoznają się z zasadami Savoir-vivre. Wspólne przygotowywanie posiłków będzie też okazją wzmacniania przyjaźni między dziećmi.

Celem programu "Kuchcikowo" jest: rozwijanie samodzielności, zainteresowań kulinarnych, rozwijanie funkcji poznawczych, stymulowanie wielozmysłowe, wdrażanie do racjonalnego odżywiania się, zdobywanie nowych doświadczeń poprzez zmysły, poznanie technik przyrządzania potraw, wzbogacanie słownictwa. Program może rozbudzić w dzieciach talenty kulinarne.
Ciekawe?.... może w przyszłości okaże się że absolwent naszego Przedszkola będzie znanym i cenionym kucharzem. Mrugnięcie

Obraz autorstwa master1305 na Freepik