Program "Czytanie dzieciom - najlepsza inwestycja w ich przyszłość"

Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto czytać dzieciom?

20 MINUT DZIENNIE, CODZIENNIE.
Tyle eksperci zalecają czytać dzieciom.
Jeśli po raz kolejny nasz maluch prosi o tę samą bajkę, to znaczy, że staje mu się ona bliska, znajoma i przyjazna. Wielokrotne czytanie pozwala lepiej zrozumieć znaczenie słów, łatwiej jest zapamiętać słowa, które użyte w lubianym przez nas kontekście, zostają z nami na zawsze. Do tego dochodzi fakt, że lektura czytana po raz enty pozwala dziecku pojąć całą fabułę.
Ale spokojnie! to tylko (i aż!) książka. Czy wiesz, ile dobrego czyni twojemu dziecku?

STYMULUJE ROZWOJ MÓZGU
Otaczanie mową od wczesnego dzieciństwa wiąże się z lepszym przyswajaniem wiedzy o języku.

ROZBUDZA CIEKAWOŚĆ ŚWIATA
Dziecko zafascynowane jest literackim światem.
Zatem prezentujmy dziecku mądre wzorce literackie.

STYMULUJE ROZWÓJ MOWY I USPRAWNIA PAMIĘĆ
Czytanie ułatwia dziecku rozumienie świata i wzbogaca jego język.

KSZTAŁTUJE INTELIGENCJĘ EMOCJONALNĄ
Czytanie pomaga dzieciom poznawać uczucia, nazywać je i wyrażać.

BUDUJE WIĘŹ EMOCJONALNĄ
Czytanie to forma spędzania czasu z dzieckiem.
Jesteśmy tu i teraz – razem.

ROZWIJA WYOBRAŹNIĘ
Czytanie zmusza do zastanowienia sie, analizy, rozwija w ten sposób dziecięcą wyobraźnię.

POPRAWIA PAMIEĆ
Czytanie pozwala dziecku łączyć nową wiedzę z tym, co już zna.

ZACHĘCA DO UCZESTNICTWA W ŻYCIU SPOŁECZNYM
Osoby mające styczność z literaturą w wieku dziecięcym są bardziej zaangażowani kulturowo i obywatelsko. Po zasobie słownictwa kilkulatka można poznać, czy rodzice czytają mu książki.

PRZYGOTOWUJE DO SAMODZIELNEGO CZYTANIA I PISANIA
Dziecko, które ma styczność z literaturą od najmłodszych lat, dużo wcześniej poznaje litery. To świetny wstęp do nauki.

BUDUJE CZYTELNIKA W PRZYSZŁOŚCI
Czytając dziecku dziś, budujemy czytające społeczeństwo w przyszłości.
Brzmi budująco, prawda?