"Mój ulubiony bajkowy bohater"- Konkurs rodzinny

"Mój ulubiony bajkowy bohater" to wspaniały konnkurs, którego ważnym celem a zarazem nagrodą dla dziecka  jest spędzony czas z mamą, tatą, babcią, dziadkiem, wujostwem czy rodzeństwem. Prace plastyczne jakie powstają są rezultatem wspólnej zabawy.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„MÓJ ULUBIONY BAJKOWY BOHATER”

1. „Konkurs” odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizatorem Konkursu jest Publiczne Przedszkole nr 49 „Zaczarowany Ołówek” w Szczecinie.

2. Konkurs adresowany jest do dzieci, które wraz z rodzicami, rodzeństwem lub dziadkami wykonają prace plastyczną o tematyce „ Mój ulubiony bajkowy bohater”.

3. Cele konkursu

• propagowanie idei głośnego czytania dzieciom
  • przybliżenie i zainteresowanie dzieci literaturą
  •  rozwijanie wyobraźni i pomysłowości  dzieci poprzez prace plastyczne
  •  wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania
  •  odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego

4. Warunki uczestnictwa w Konkursie:

• Konkurs jest skierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat;
  • Tematyka prac plastycznych dotyczy treści bajek- Mój ulubiony bajkowy bohater;
  • Technika wykonania prac – dowolna (rysunek, wyklejanka, wydzieranka itd.) Forma pracy płaska (niezbędne do wywieszenia na tablicy przedszkolnej);
  • Format prac plastycznych: A4 lub A3;
  • Każdy z uczestników składa maksymalnie jedną prace;
  • Każda praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko autora, grupa/klasa, wiek, nazwa placówki, imię i nazwisko nauczyciela grupy.

5. Termin dostarczania prac 3.11.2015r.

6. Wszystkie prace zostaną nagrodzone dyplomem oraz upominkiem a pięć najciekawszych, wybranych przez Jury, otrzyma nagrodę specjalną.

7. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 6.11.2014r.  na stronie internetowej   Naszego Przedszkola.

Zachęcamy do udziału!

Otrzmaliśmy wiele wspaniałych prac. Naliczyliśmy ich 121. Dołączyły do nas dzieci z rodzicami od  naszych Przyjaciół z Przedszkola Publicznego Nr 79 "Figielek", Zespółu Szkół Nr 15 w Podjuchach i  Zespółu Szkół Nr 7 z  Klucza. Za wszystkie prace dziekujemy i bardzo cieszy nas, że rodziny spędzają  twórczo czas ze sobą Uśmiech

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursu zapraszamy do oglądania fotogalerii prac dostarczonych do przedszkola.  Na naszej wystawie znalazły się prace dzieci i ich rodzin z dwóch przedszkoli "Zaczarowanego Ołówka" (naszego znaczy :-) ) i zaprzyjaźnionego "Figielka", oraz dwóch Szkół Podstawowych Nr 12 w Podjuchach i Nr 24 w Kluczu. Miłych wrażeń życzymy :-)

Uwaga! Uwaga!