Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2015

Tego kolorowego dnia nasze przedszkole odwiedziła Myszka Minnie. Wszędzie szukała swojego przyjaciela Mikiego. Ale Miki narobił sobie portretów i  powywieszał je w naszej Galerii Zaczarowanego Ołówka (http://www.pp49szczecin.szkolnastrona.pl/art,36,moj-ulubiony-bajkowy-bohater-konkurs-rodzinny)   i wrócił do bajki.
Za to Minnie została,  by pobawić się z dziećmi. Na samym początku dzieci, aby Minnie nie było smutno, zamieniły zapłakane chusteczki w kolorową tęcze.  Zdolne są dzieci z Zaczarowanego Ołówka. Wtedy wszyscy weseli przenieśli się w świat bajek przy piosence "Witajcie w nasze bajce".  A w bajce dzieci zbierały smerfojagody Smerfom. Łowiły Złota Rybkę. Zamieniały puste kartki w kolorową kolorowankę. Rzwiązywały zagadki. Wysłuchały skarg książeczki z wiersza J. Huszczy pt: "Skarga książki" i obiecały szanować swoje książki, I...  słuchały koncertu siostrzyczek Anny i Elzy z "Krainy lodu"(Natalki i Amelki  :)   ) . Wszyscy bawili się wyśmienicie.  A na koniec dzieci, w prezencie od Minnie, dostały bilety wstępu  do Galerii Zaczarowanego Ołówka na wernisaż "Mój ulubiony bajkowy bohater"... Sami zobaczcie.