Dzwoneczki czytają książeczki 2023 - Czytanie dzieciom- najlepsza inwestycja w ich przyszłość

Akcja czytelnicza pt.: ,,Czytanie dzieciom- najlepsza inwestycja w ich przyszłość"

Szanowni Rodzice Dzwoneczków!
Zapewne każdy z nas, będąc dzieckiem uwielbiał kiedy mama, tata, babcia lub dziadek siadali na naszym łóżku, brali do ręki książkę i…czytali.
W wyobraźni walczyliśmy ze smokami ratując księżniczkę… byłyśmy księżniczkami czekającymi na swojego księcia…, a co jeszcze?
Niemożliwym byłoby wymienić wszystko!
Bo przecież czytanie książek:

•  buduje więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem,
  • zaspokaja potrzeby emocjonalne,
  • wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości,
  • uczy języka, rozwija słownictwo, daje swobodę w mówieniu,
  • przygotowuje i motywuje do samodzielnego czytania,
  • uczy myślenia,
  • rozwija wyobraźnię,
  • poprawia koncentrację,
  • ćwiczy pamięć,
  • przynosi wiedzę ogólną,
  • ułatwia naukę,
  • uczy odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość moralną,
  • rozwija poczucie humoru,
  • jest znakomitą rozrywką,
  • zapobiega uzależnieniu od mediów,
  • pomaga w rozwiązywaniu problemów,
  • jest zdrową ucieczką od nudy,
  • kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy.

Dlatego też chciałabym gorąco zachęcić Państwa do wspólnej akcji czytania  dzieciom książek, w przedszkolu, w naszej sali.

Każdy chętny Rodzic mógłby (z przygotowaną wcześniej, krótką bajeczką) zasiąść na krzesełku… i przenieść nasze szkraby do krainy fantazji. Postaram się
zaprosić znane osobistości z naszego lokalnego środowiska aby również poczytały naszym dzieciom (mam już deklarację od Pani Dyrektor z PP nr49).

Ukoronowaniem akcji będzie wizyta dzieci w bibliotece. Zachęcam raz jeszcze do przyłączenia się do akcji (dzień i godzinę ustalacie Państwo ze mną osobiście lub telefonicznie).
Reakcja dziecka na widok Rodzica czytającego książkę… BEZCENNA!
                                                                                   Pozdrawiam (i liczę na owocną współpracę).

Kasia Siemieńska

zapraszam do lektury artykułu na stronie https://dziecisawazne.pl/wplyw-dzieci-doroslych-czytanie/

Zaczęło się!

1.  Jako pierwsza odwiedziła Dzwoneczki mama Jagny, Pani Ala.

Przeczytała dzieciom bajeczkę o pingwinku, który bał się wskoczyć do wody.

Po wielu perypetiach i za namową mamy w końcu udało się.

Polecamy do przeczytania jeszcze raz historii  ,, Bądź dzielny, pingwinku " Giles Andreae

Dzieci zachwycone!