Szyjemy Misie dla Dzieci 2023

SZYJEMY MISIE DLA DZIECI– EDYCJA  X

Tak- to juz 10 lat naszej akcji.

W tym czasie 1750 przytulanek trafiło do chorych dzieci w szpitalach.

Za każdą przytulanką stoi jej Twórca - a nawet cała Rodzina !!!

Za wszystkie bardzo dziękujemy i prosimy o więcej - chore dzieci czekają :)

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2023

Zapraszamy Przedszkola i Szkołydo wzięcia udziału w akcji.

Jak dzisiaj uczyć i wychowywać nasze dzieci i młodzież, aby w przyszłości wyrosły na mądrych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi, potrafiących okazać serce i nieść pomoc istotom słabszym i potrzebującym. Jednym ze sposobów takiego wychowania jest włączanie dzieci i młodzieży  do akcji charytatywnych. Nasze Przedszkole propaguje taki   sposób wychowania.

Celem akcji „Szyjemy Misie dla Dzieci” prowadzonej w  naszym przedszkolu   jest:

- kształtowanie u dzieci i młodzieży wrażliwości emocjonalnej, umiejętności dzielenia się z potrzebującymi,

- świadome kształtowanie potrzeby wspólnych działań rodziców z dziećmi,

- stwarzanie sytuacji do aktywnego włączania się w pomoc innym,

- integracja środowiska pod hasłem: Wspólnie możemy zdziałać więcej!

Niektórzy z nas pamiętają a inni niech zobaczą, jak było w poprzednich latach: http://www.pp49szczecin.szkolnastrona.pl/p,25,szyjemy-misie-dla-dzieci

Czekamy na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną Przytulankę- Maskotkę Misia lub innego Zwierzaka Cudaka (kotka, pieska, zajączka, słonia ślimaka…).

Każdy kto ma dwie ręce i chęci, potrafi uszyć piękną Przytulankę.

Misie- Przytulanki powinny być:

• uszyte z materiału.  Szyjemy Misia z wypranego  i wyprasowanego materiału gdyż Misie  pojadą do chorych dzieci do szpitali gdzie wszystko musi być sterylne.
  • kolorowe, gładkie, w kwiatki, kokardki, paski, kratkę, łatkę- byleby były wesołe  :) .
  • szyjemy misie wielkości do 30 cm
  • wypchane powinny być poliestrem (sztucznym wypełnieniem z poduszek) by można je było  prać.
  • zapakowane w folię by podczas transportu nie pobrudziły się.
  • przykładowy wzór wykroju  Misia można  znaleźć w Internecie wpisując w Google : wykrój misia/grafika lub  szyte misie/ grafika; lub jak zrobić maskotkę krok po kroku/ grafika)
  • Przytulanka musi mieć imię,  gdyż bezimienne Misie są smutne. Doczepiamy im metryczkę  z informacją jakie Miś ma imię, kto Misia wykonał (w załączniku). W związku z przepisami  RODO proszę podpisać zgodę na użycie imienia i nazwiska w metryczce misia

Misie   pojadą do:

• Szpitala Onkologicznego Św. Mikołaj  na Unii Lubelskiej w Szczecinie
  • Szpitala dziecięcego na Unii Lubelskiej
  • Szpitala dziecięcego w Zdrojach .

Dlatego muszą być czyściutkie.

Na   Wasze Misie- Przytulanki czekamy do wtorku 20.11.2023

w Przedszkolu Publicznym Nr 49,

ul Marmurowa 7 Szczecin

Na grupie Konwalie

Misie z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli prosimy przywieść wraz
z listą dzieci/uczniów, które tworzyły Przytulanki oraz przesłać listę
w formie elektronicznej zgodnie z wzorem w załączniku na adres pp49zaczarowanyolowek@gmail.com

Życzymy wspaniałego wspólnego czasu tworzenia (mamy, taty… i dziecka)!

Koordynatorem Akcji jest Magdalena Siewier

e-mail pp49zaczarowanyolowek@gmail.com