Maj w Przedszkolu

15.05.2015 Konkurs -

Propagowanie czynnej ochrony ropuchy szarej w Polsce

Drodzy Rodzice!

Zakład Usług Komunalnych i Wydział Lasów Miejskich w Szczecinie ogłasza konkurs

Pt: „ Propagowanie czynnej ochrony ropuchy szarej w Polsce”.

Prosimy o wykonanie razem z dzieckiem MAKIETY przedstawiającej płazy. Wymiary makiety maksymalnie 50cm/70cm. Prace należy wykonać z materiałów recyklingowych i surowców naturalnych. Prace prosimy dostarczyć do 15.05.2015 do pani Kasi Baranowskiej na Grupę "Dzwoneczki"

Regulamin konkursu ndostepny jest na stronie www.zuk.szczecin.pl . Na dzieci i rodziców czekają piękne nagrody.

11.05.2015 Otrzymaliśmy pierwszą Makietę - Damianka z Grupy Maki i Jego Mamy

Ropucha Szara - Damian Denis z Mamą

19.05.2015 Dzień Dobrych Uczynków

Jest to dzień w którym możemy sobie przypomnieć czym jest dobry uczynek, co to znaczy być bezinteresownym w działaniu. W tym dniu wszystko co złe odkładamy na bok i pomagamy komu możemy i najlepiej jak potrafimy. Pamiętajcie, liczy się każdy gest lub miłe słowo.  Najlepiej by było by tak nam wszystkim zostało na pozostałe dni w roku. Spontaniczna i bezinteresowna dobroć zawsze będzie pozytywnie odebrana.

W tym dniu przedszkolaki wraz z paniami i rodzicami stworzą drzewo dobrych uczynków. Listki na drzewie to będą wyciete dłonie.  Na każdym listku rodzice lub panie z dzieckiem wypiszą dobry uczynek i przykleją listek do drzewa.

Każdy listek powieszony na drzewie będzie symbolizował dobry uczynek.

Tak powstanie drzewo dobrych uczynków.

Chcemy by dzieci zapamiętały jak ważne jest robić dobre rzeczy dla innych każdego dnia, nie tylko od święta. A także że,  dobry uczynek to nic trudnego, a sprawia ludziom wokół nas wiele radości. Uśmiech

20.05.2015  Binowo Park - wycieczka

20.05.2015  (środa) nasze Przedszkolaki ( wszystkie grupy wiekowe) wybierają się na wycieczkę autokarową do Binowo Park Golf Club. Poznamy zasady gry w Golfa.

Śniadanie w przedszkolu tego dnia o 8.30 Wyjazd zaraz po śniadaniu o godz. 9.00. Powrót na obiad na 14.30. Dzieci można odbierać o godzinie 15.00. Prosimy o odpowiednie ubranie dzieci.

Świętujemy Dzień Mamy i Taty!

Zapraszamy  rodziców na uroczystości :

Grupa  MAKI -                    25.05. ( poniedz.)  g.15.30

Grupa  KONWALIE -        26.05. (wtorek)      g.15.30

Grupa  STOKROTKI  -     27.05.( środa)       g.15.00

Grupa  DZWONECZKI  - 28.05.(czwartek)   g.15.00

Grupa  CHABRY  -            28.05.( czwartek) g. 15.30

Dzieci wraz z nauczycielkami  przygotowały program artystyczny  i .......niespodzianki!!!

Uwaga Konkurs:

"Zwyczaje i obrzędy w tańcach, przyśpiewkach i piosence"

Nasze przedszkolaki przygotowują się do występu w  konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr.12 pod nazwą:

X EDYCJA KONKURSU "ZWYCZAJE I OBRZĘDY W TAŃCACH, PRZYŚPIEWKACH I PIOSENCE" . Konkurs odbedzie się 28.05.2015 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 w Podjuchach.

Konkurs ma na celu Ocalenie od zapomnienia i promocja polskich piosenek, pieśni, przyśpiewek oraz tańców ludowych. Rozwijanie zainteresowań i zdolności wokalnych i tanecznych Rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania piosenką oraz tańcem jako formami przekazu informacji dotyczących zwyczajów i obrzędów ludowych.

Dzieci mogą wziąć udział w jednej z trzech kategorii; taniec, przyśpiewka lub piosenka. Nasze przedszkolaki wybrały kategorię: taniec.

Spotkanie z Mieszko Włodarczykiem

29.05.2015 o godzinie 9.00

nasze przedszkolaki spotkają sie z Panem Mieszko Włodarczykiem

-finalistą programu Mam Talent. Pan Mieszko da popis żonglerki piłką do koszykówki.

Oj bedzie sie działo.

"Swój talent koszykarski pan Miłosz rozwija od 8 roku życia. Trikami koszykarskimi zainteresował się 9 lat temu po obejrzeniu telewizyjnej reklamy pewnej sportowej marki. Od tej pory intensywnie trenuje po parę godzin dziennie. Zaczynał treningi w piwnicy, teraz ma do dyspozycji profesjonalne sale treningowe i 250 pokazów na swoim koncie." (cytat z http://mamtalent.tvn.pl/mieszko-wlodarczyk,1942,p.html)