Stokrotki

ROK SZKOLNY 2020/2021

GRUPA  “STOKROTKI”

Obecny rok szkolny rozpoczynamy w okresie pandemii. W związku z powyższym praca w grupie będzie odbywała się w innych warunkach niż miało to miejsce dotychczas. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i dostosowanie sie do zaistniałych obostrzeń.

Wrzesień w grupie “ Stokrotki “ rozpoczęliśmy grupą liczącą 24 dzieci,  11 dziewczynek oraz 13 chłopców. 15 dzieci jest z rocznika 2017, 9 dzieci jest  z rocznika 2016.

Realizujemy Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego- DZ.U z dnia 24.II 2017r. poz. 356 oraz pracujemy na programie „ Kocham Przedszkole” nr I/Pr/17/18  autorstwa M. Pleskot i A. Staszewska- Mieszek oraz na przewodniku metodycznym WSiP „Plac zabaw”.

Nasza grupa czynna jest w godzinach 6.00 – 16.00. Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego zaleca się przyprowadzanie i odbieranie dzieci  w godzinach funkcjonowania grupy.

W grupie „ Stokrotki”  leżakujemy. Jest to odpoczynek od godziny 12- tej do 13.30. Relaksacja rekomendowana jest przez MEN i ujęta jest w  warunkach i sposobach realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego.

Hałas, poruszenie, niepokój, stres , zbyt duża ilość bodźców w ciągu dnia, staje się coraz częściej nieodłącznym elementem współczesnego świata. Nam dorosłym  łatwiej jest poradzić sobie z negatywnymi emocjami. Dzieci mają z tym ogromny problem , dlatego potrzebują naszej pomocy. Bardzo wiele dzieci spędza w przedszkolu kilka godzin, jeżeli w tym czasie nie miałyby odpoczynku , dochodziło by do fizycznego i psychicznego przeciążenia niedojrzałego organizmu dziecka, co w efekcie wzmagałoby przejawy nadpobudliwości ruchowej, agresji, niepokoju, braku koncentracji i uwagi. Relaksacja, czyli higiena zmysłów, ma zapewnić dzieciom siłę do nauki i zabawy podczas kolejnych godzin pobytu w placówce.

Od października po dokonaniu wszelkich formalności – zatrudnienie nowego nauczyciela , zaczną odbywać się dwa razy w tygodniu zajęcia z języka anielskiego. Dla naszej grupy przewidziane są wtorki i czwartki w godzinach 9.15 – 9.35. Planujemy tez zajęcia z rytmiki.

Po okresie adaptacyjnym  będziemy realizować w grupie 2 programy:  „ Logopedia dla każdego czyli wesołe i praktyczne zabawy logopedyczne” prowadzony przez panią Anię M-R.  Drugi program to „Pola ładnie mówi. Poznaję świat Poli-sensorycznie”. W związku z tym, że obydwie nauczycielki posiadają dodatkowe kwalifikacje z logopedii będziemy wspierać dzieci pod względem rozwoju mowy.

27 października odbędzie się uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego dotyczącego COVID-19 uroczystość odbędzie się bez udziału rodziców. Dzieci zostaną Pasowane na Przedszkolaka w obecności Pani Dyrektor oraz wychowawczyń. Na stronie naszego przedszkola umieszczone zostaną zdjęcia z pasowania. Istnieje również możliwość wykonania zdjęć przez profesjonalnego fotografa w reżimie sanitarnym, z zachowaniem odległości. Jeżeli wyrażają Państwo chęć zakupu zdjęć prosimy zgłosić do wychowawcy grupy.  Prosimy o uroczysty ubiór dla dziecka.

Ze względu na ograniczony kontakt z Państwem , w najbliższym czasie, założona zostanie grupa na Messengerze.  Za jej pośrednictwem przekazywać będziemy różne informacje dotyczące naszej grupy.

Mamy nadzieję , że mimo wielu obostrzeń dotyczących COVID-19  współpraca między nami będzie owocna i przebiegać będzie w miłej atmosferze.

Panie Ania i Kasia